ПЛАН
выхаваўчых мерапрыемстваў у 6-ы школьны дзень тыдня з навучэнцамі дзяржаўнай установы адукацыі “Багданаўская сярэдняя школа”
на ІІ паўгоддзе 2023/2024 навучальнага года
Месяц |
Дата |
Назва мерапрыемства |
Клас |
Адказныя |
Студзень |
13.01 |
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
1-4 5-7 8-11 |
Даніленка М.М. Вайшнаровіч І.А. Гардынец А.М. |
1. Пазнавальная праграма “Вітаміны я люблю – быць здаровым я хачу” 2. Гульня-падарожжа “Лабірынт здароўя” 3. Інтэлектуальная гульня “Зрабі здаровы выбар!” |
||||
20.01 |
Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
1-4 5-7 8-11 |
Міхалоўская Н.М. Гіль Т.Ч. Віленцій Я.В. |
|
1. Конкурс малюнкаў “Прафесія - выратавальнік” 2. Гадзіна зносін “Выбар прафесіі – гэта сур’ёзна” 3. Дзелавая гульня “Дороги, которые мы выбираем” |
||||
27.01 |
Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
1-4 5-7 8-11 |
Явідовіч А.С. Палубінская Ю.А. Садоўская С.І. |
|
1. Сямейная гасцёўня “Як добра, калі мы разам” 2. Творчы конкурс “Мая сям’я” 3. Круглы стол “Уважение к родителям – залог успешной семьи в будущем” |
||||
Люты |
03.02 |
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання, духоўна-маральнага выхавання |
1-4 5-7 8-11 11 |
Даніленка М.М. Гардынец І.Б. Віленцій Я.В. Іванчык Н.А. Крымоўская В.А. |
1. Гульня-падарожжа «Ёсць такі таленавіты народ» 2. Прэзентацыя-экскурс “Памяць, якой не будзе забыцця…” 3. Інтэрактыўны занятак «Патриотизм! Как много в этом слове» 4. Вечар сустрэчы выпускнікоў “Гартаючы школьныя старонкі” |
||||
10.02 |
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
1-4
5-7 8-11 |
Крымоўская В.А.
Гіль Т.Ч. Іванчык Н.А. |
|
1. Квэст-гульня “Сакрэты здаровага харчавання са смяшарыкамі” 2. Гульня-падарожжа “Асновы здаровага ладу жыцця” 3. Выступленне агітбрыгады “Мы за ЗЛЖ”
|
||||
17.02
|
Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
1-4 5-7 8-11 |
Явідовіч А.С. Палубінская Ю.А. Гардынец А.М. |
|
1. Квэст-гульня “Юныя майстры” 2. КВІЗ-віктарына “У свеце прафесій” 3. Прафарыентацыйная гульня “Наша дарога ў заўтра”
|
||||
24.02 |
Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
1-4 5-7 8-11 |
Міхалоўская Н.М. Вайшнаровіч І.А. Садоўская С.І. |
|
1. Гульнёвая праграма “Сямейны калейдаскоп” 2. Конкурс-гульня “Наша дружная сям’я” 3. Інтэрактыўны дыялог “Бацькоўскі аўтарытэт”
|
||||
Сакавік |
02.03 |
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання, духоўна-маральнага выхавання |
1-4 5-7 8-11 |
Крымоўская В.А. Гардынец І.Б. Гардынец А.М. |
1. Час зносін “Што такое сяброўства?” 2. Вусны часопіс “Я памятаю… Я ганаруся” 3. Гульня “Сваімі словамі”
|
||||
09.03 |
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
1-4 5-7 8-11 |
Міхалоўская Н.М. Палубінская Ю.А. Садоўская С.І. |
|
1. Пазнавальная гульня “Сябры нашага здароўя” 2. Свая гульня “Правільнае харчаванне – залог здароўя” 3. Інтэрактыўны дыялог “Не переступай черту”
|
||||
16.03 |
Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
1-4 5-7 8-11 |
Явідовіч А.С. Вайшнаровіч І.А. Віленцій Я.В. |
|
1. Конкурсная праграма “Клуб вясёлых майстроў” 2. КВІЗ “Па хвалях прафесій” 3. КВІЗ “Всё о профессиях” |
||||
|
23.03 |
Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
|
|
1. Гульнёвая праграма “Сямейны калейдаскоп” 2. Конкурс малюнкаў “Мая сям’я – маё багацце” 3. Адкрыты мікрафон “”Шчаслівая сям’я – гэта…” 4. Сямейны фотаальбом “Мая сям’я і нашы традыцыі”
|
1-4 5-7 8-11 |
Даніленка М.М. Гіль Т.Ч. Іванчык Н.А.
|
||
Красавік |
06.04 |
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання |
1-4 5-7 8-11 |
Міхалоўская Н.М. Палубінская Ю.А. Садоўская С.І. |
1. Гульня-падарожжа “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся” 2. КВІЗ-віктарына “Святыні роднай зямлі” 3. Эрудыт-круіз “Краіна мая Беларусь”
|
||||
13.04 |
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
1-4
5-7
8-11 |
Явідовіч А.С.
Гіль Т.Ч.
Віленцій Я.В. |
|
1. Гульнявая праграма “Каб здаровым моцным быць, трэба са спортам дружыць” 2. Сямейнае спартыўнае свята “Вместе весело – вместе безопасно!” 3. Квэст “Да! Здоровому образу жизни”
|
||||
20.04
|
Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
1-4 5-7 8-11 |
Даніленка М.М. Гардынец І.Б. Іванчык Н.А. |
|
1. Конкурс малюнкаў “Прафесіі павышанай рызыкі” 2. Вусны часопіс “Шлях у прафесію пачынаецца ў школе” 3. Заняткі з элементамі трэнінга “Кім быць? Кім стаць?” |
||||
27.04 |
Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
1-4 5-7 8-11 |
Крымоўская В.А. Вайшнаровіч І.А. Гардынец А.М. |
|
1. Конкурс малюнкаў “Мы малюем шчасце” 2. Гульня-практыкум “Сямейныя ролі” 3. Зварот у будучыню “Я і мая шчаслівая сям’я”
|
||||
Май |
04.05 |
Дзень грамадзянскага і патрыятычнага выхавання, духоўна-маральнага выхавання |
|
|
1. Гульня-віктарына “Падарожжа па Беларусі” 2. Квэст-гульня “Хочешь мира? Помни о войне!” 3. Акцыя “Мы памятаем! Мы шануем! Мы ганарымся!” |
1-4 5-7 8-11 |
Явідовіч А.С. Гардынец І.Б. Іванчык Н.А. |
||
11.05 |
Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
|
|
|
1. Фотавыстава “Семь Я” 2. Агітбрыгада “Казка пра ЗЛЖ” 3. Велапрагулка “Сцяжынкамі роднай старонкі” |
1-4 5-7 8-11
|
Даніленка М.М. Вайшнаровіч І.А. Гардынец А.М.
|
||
18.05 |
Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
|
|
|
1. Вусны часопіс “Цікавыя прафесіі вакол нас” 2. Квэст-гульня “Прафесіі вакол мяне” 3. Анлайн- гульня “Трудом мы славим край родной” |
1-4 5-7 8-11 |
Міхалоўская Н.М. Гіль Т.Ч. Садоўская С.І. |
||
25.05 |
Дзень узаемадзеяння з сям’ёй |
|
|
|
1. Фотавыстава “Сямейная крэпасць: праверана часам” 2. КТД “Дружная сям’я – дружны клас” 3. Сямейная гадзіна “Когда в семье все вместе, то и душа на месте” |
1-4
5-7 8-11
|
Крымоўская В.А.
Палубінская Ю.А. Віленцій Я.В. |
Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце Я Б.Аляшкевіч